فضای مجازی بستر مناسبی برای به اشتراک گذاری اخبار، افکار و ایده ها بوده اما از طرفی این فضای مناسب می تواند میزبان بحث و جدل کاربران باشد که در بعضی اوقات با توهین و الفاظ رکیک همراه می شود که این بستر را نامناسب می سازد. این مسئله یکی از بزرگترین معضلات شبکه های اجتماعی از جمله توییتر و اینستاگرام است از این رو در بروزرسانی جدید اینستاگرام کاربران می توانند تا نظراتی که شامل کلمات یا عبارات توهین‌آمیز و نامناسب است را مخفی کنند. با اپل لند همراه باشید...

لینک اینستاگرام اپل لند

لینک اینستاگرام اپل لند

در این روش، اینستاگرام به طور خودکار کامنت هایی که حاوی کلمات توهین آمیز است را مخفی می کند. در حال حاضر لیست از پیش تعیین شده ی اینستاگرام حاوی کلمات انگلیسی است. اما کاربر نیز می تواند کلمات دلخواه خود را به برنامه اضافه کند و این کلمات دلخواه می توانند به هر زبانی باشند. در واقع کاری که شما باید انجام دهید این است که کلمات دلخواه خود را به این لیست اضافه کنید تا کامنت های حاوی این کلمات از دید شما و دیگر کاربران پنهان شوند. توجه داشته باشید که این کامنت ها حذف نمی شوند و فقط از دید عموم پنهان می شوند و اگر کلمات اضافه شده را از لیست حذف کنید کامنت های حاوی این کلمات مجدد نمایان می شوند.


نحوه ی فیلتر گذاری: 

در ابتدا برای ایجاد لیست کلمات ممنوعه حتما باید برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید. ( این قابلیت از نسخه ی 9.3 به برنامه اضافه شده است )

  1. برای ایجاد لیست، وارد صفحه ی پروفایل خود شده و سپس وارد صفحه ی Settings شوید ( علامت چرخ دنده در بالا سمت راست صفحه را لمس کنید. ) سپس در منوی تنظیمات به قسمت Comments بروید.
  2. در مرحله بعدی برای فعل سازی لیست کلمات نامناسب و شروع فیلترینگ، تیک گزینه Hide Inappropriate Comments را فعال کنید. از این پس فیلترینگ با کلمات از پیش تعیین شده توسط اینستاگرام شروع می شود و فقط کلمات انگلیسی را شامل می شود.
  3. در مرحله بعدی برای اضافه کردن کلمات دلخواه خود در بخش Custom Keywords می توانید کلمات مورد نظر را اضافه کنید در این بخش عبارات را با کاراکتر ویرگول ( ، ) جدا کنید و پس از اتمام کار گزینه Done را لمس کنید.

  با این کار کامنت هایی که حاوی این کلمات باشند از دید عموم پنهان می شود. در ادامه با بخش News همراه باشید.