اپل در 23 شهریور نسخه نهایی سیستم عامل iOS10 را منتشر کرد.تاکنون این بزرگترین بروزرسانی اپل در سیستم عامل iOS است که تغییرات زیادی را به خود دیده که ازجمله آن می توان به متحول شدن صفحه قفل دستگاه، پیشرفت های زیاد در دستیار صوتی، بروزرسانی های فوق العاده در بخش پیام و... اشاره کرد. اما همانطورکه اشاره شد مهمترین بخشی که تغییر کرده صفحه قفل دستگاه می باشد. درادامه آموزش با اپل لند همراه باشید...

در نسخه جدید iOS دیگر خبری از پیغام زیبای slide to unlock  همیشگی نیست و برای اینکار باید یکبار دکمه Home را فشار دهید. در آی او اس 10 با کشیدن انگشت به سمت راست قفل دستگاه باز نمی شود و شما وارد صفحه ویجت ها می شوید و در صورت کشیدن انگشت به سمت چپ در صفحه قفل به دوربین دستگاه هدایت می شوید.
اپل دلایل قانع کننده ای برای تغییر ساختار صفحه Lock Screen  بیان کرده است بر اساس گزارش این کمپانی بسیاری از کاربران سنسور اثرانگشت را بسیار حساس می دانند، به همین دلیل این امکان جدید استفاده از ویجت ها را بیش از پیش افزایش خواهد داد.
در ابتدای کار برای افرادی که از کاربران قدیمی اپل هستند این نحوه بازگشایی قفل دستگاه شاید کمی آزار دهنده باشد به همین جهت اپل راه حلی برای کسانی که دستگاهشان مجهز به سنسور اثر انگشت می باشد اندیشیده است که می توانند نحوه آنلاک را به روال گذشته بازگردانند.

برای اینکار کافیست از طریق منوی تنظیمات ( Settings ) وارد General  شده و زیر منوی Accessibility  را انتخاب نمایید. سپس به قسمت  Home Button  وارد شوید و گزینه  Rest Finger to Open  را فعال نمایید با این کار از این پس می توانید طبق روال گذشته قفل دستگاه خود را باز کنید و نوار slide to unlock نیز نمایان می شود. در iOS10 یک علامت قفل کوچک بالای صفحه دیده می شود که نشانگر وضعیت قفل دستگاه می باشد.

امیدواریم از این آموزش بهره کافی را برده باشید با اخبار اپل لند همراه باشید.

منبع: Business insider