کمپانی اپل همیشه در سخت گیری و امنیت بسیار زیاد شهرت دارد و این شرایط در زمان مدیریت استیوجابز فقید بدلیل شرایط خاص مدیریت او خیلی سخت تر و محدود تر از حال بود. شرکت اپل همیشه پروژه های محرمانه و طرح های خاصی دارد که تعداد کمی از کارکنان را درگیر این پروژه ها می کند و حتی برخی مدیران نیز از این پروژه ها اطلاعی ندارند. استیوجابز در ماه های آخر عمرش از مدیریت اپل کناره گیری کرد و علیرغم جدایی از شرکت همچنان تمام انرژی و تمرکز خود را روی طراحی یک تلویزیون کامل برای اپل گذاشته بود. جابز تمام ایده ها و اختراعات خود را تا زمان تکمیل پروژه مخفی نگه می داشت و بصورت کاملا محرمانه کار را پیش می برد. در ادامه با اپل لند همراه باشید.

اطلاعاتی که اکنون منتشر شده است تاکنون درز پیدا نکرده بود و در حال حاضر پس از گذشت 5 سال از فوت جابز این اطلاعات علنی شده است. والت موزبرگ روزنامه نگار سرشناس وال استریت ژورنال و دوست صمیمی استیو جابز می گوید: یک شب استیو با من تماس گرفت و گفت که می خواهد مدیریت اپل را به تیم کوک واگذار کند و ایده هایی هم برای طراحی یک تلویزیون تمام عیار دارد. استیو جابز همچنین در مورد طرحش گفت: " فکر می کنم راهشو پیدا کردم و تلویزیون خارق العاده ای را خواهم ساخت. "
اما متاسفانه او کمتر از دو ماه بعد از دنیا رفت و تاکنون اپل هیچ صحبتی درباره تلویزیون هوشمند نکرده است و فقط طرح های نیمه کاره ای را به عنوان طراحی تلویزیون اپل معرفی کرده است که هیچ کدام به صورت رسمی معرفی نشده و فقط در حد شایعه می باشد. هرچند تا کنون اپل سرویسهایی در مورد تلویزیون ارائه کرده اما هنوز مشخصا اطلاعاتی در زمینه ساخت تلویزیون منتشر نکرده است.
  در ادامه موزبرگ می گوید: یک هفته قبل از کناره گیری جابز او پستی مبهم در فیس بوک قرارداد مبنی بر اینکه یک تلویزیون خارق العاده در راه است. استیو جابز در تاریخ 24 آگوست 2011 درست زمانی که من در حال نوشتن خاطرات و زندگینامه ی او برای چاپ کتابش بودم با من تماس گرفت و صحبت کردیم او گفت " که می خواهد یک محصول شاخص و منحصر بفرد را طراحی و تولید کند" من در مورد تلویزیون از او سوال کردم و خواستم تا توضیح بیشتری بدهد استیو جواب داد: " خب اون یک تلویزیونه منحصر بفرد هست و تا چند ماهه آینده طراحیش تموم میشه و خبرت می کنم که ببینیش" موزبرگ ادامه داد فکر میکنم ادامه کار او پس از استعفایش بیشتر جنبه احساسی داشت و او می خواست هنوز درگیر شرکتش باشد. استیو جابز از لحاظ فیزیکی بسیار ضعیف شده بود ولی درباره محصول جدیدش بسیار هیجان زده بود او مدام از این پروژه صحبت می کرد و بر این باور بود که می خواهد تلویزیون را از نو اختراع کند.
( روحش شاد و یادش گرامی )

با بخش اخبار اپل لند همراه باشید.

منبع: Recode.net