تاکنون سیاست های اپل در خصوص میزان شارژ و توانمندی در نگه داری هرچه بیشتر شارژ گوشی های اپل مبهم بوده و در زمانی که تمامی برند های مطرح قابلیت شارژ سریع را به گوشی های خود اضافه کردند کمپانی اپل علاقه ای به این تکنولوژی نشان نداده و سعی در بهینه کردن سیستم عامل گوشی های خود برای مصرف کمتر شارژ گوشی دارد. در ادامه با اپل لند همراه باشید...

پس از انتشار شایعاتی نظیر شارژ بیسیم، دوربین دوگانه و حافظه ی رم ۳ گیگابایت اینبار اخباری در خصوص وجود تکنولوژی شارژ سریع ( Fast charge ) در آیفون 7 منتشر شده است این فناوری تاکنون توسط شرکت های تولید کننده اسمارت فون همچون سونی، سامسونگ و... بکار گرفته شده است در واقع شارژ سریع این قابلیت را به اسمارت فون شما می دهد که می تواند در زمان نسبتا کمی شارژ گوشی شما را به 50 درصد ارتقاء دهد.
شرکت اپل تاکنون در هیچ یک از دستگاه های خود این فناوری را بکارنگرفته است و برای افزایش عمر باطری سعی در بهینه کردن سیستم عامل ios و ارتقاء ظرفیت باطری داشته است هرچند که تاکنون بسیاری از کاربران معتقد هستند آیفون ها نسبت به رقبای اندرویدی خود از نظر میزان مصرف باتری بهینه تر عمل می کنند. یکی از دلایلی که کمپانی اپل تاکنون اقدامی در خصوص بکارگیری این فناوری نکرده این است که سیستم عامل انحصاری ios بسیار بهینه تر از همتایان اندرویدی خود بر روی اسمارت فون ها کار می کند و میزان استفاده انرژی در ios بسیار پایین تر از اندروید است. با وجود همه ی تلاش هایی که شرکت های سازنده انجام می دهند به منظور کاهش تاثیر مشکل اصلی ( میزان ظرفیت باتری های ساخته شده ) انجام شده اند اما، هنوز باعث نشده تا مشکل اصلی فناوری‌های مربوط به باتری در دنیای موبایل‌ها برطرف شود. حال با توجه به اخبار منتشر شده اپل نیز تصمیم گرفته این ویژگی را به آیفون های جدید خود اضافه کند.

بر اساس تصویری که از مادربورد آیفون 7 منتشر شده، به نظر می رسد نسل بعدی آیفون از ویژگی Fast Charge پشتیبانی کند.

بر اساس اعلام The Malignant ، یک کاربر توییتر که وابسطه به یکی از منابع ناشناس است و تاکنون شایعات درست و غلط زیادی را اعلام کرده است. این کاربر اعلام کرده است که آیفون های جدید قادر هستند تا از خروجی 5 ولت با جریان 2 آمپر پشتیبانی کنند که این همان جریان لازم برای شارژ سریع می باشد.

اگر این اخبار درست باشد و آیفون 7  از شارژ سریع پشتیبانی کند، قطعا یکی از بزرگترین تغییرات در آیفون رخ داده است و مشکل شارژ را کمی بهبود می بخشد همچنین این فناوری می تواند تا 50 درصد زمان شارژ را کاهش دهد استفاده از شارژ سریع می تواند تا حدی مشکل باتری را برای کاربران گوشی های هوشمند برطرف کند اما قطعا نمی تواند راه حل اساسی برای این موضوع باشد. اخبار اپل لند را دنبال کنید.

منبع: telegraph