طبق سنت همیشگی اپل و اخبار و اطلاعاتی که تاکنون منتشر شده است در آیفون 7  از نسل بعدی پردازنده های آیفون رونمایی می شود. به تازگی تصویری از پردازنده A10  اپل در فضای مجازی منتشر شده است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم با اپل لند همراه باشید.

پردازنده A10  نسل بعدی تراشه اپل است این تراشه جایگزینی برای A9  نسل قبلی پردازنده های اپل می باشد که در آیفون 6 اس و 6 اس پلاس استفاده شده بود. همانطور که می دانید تاکنون پردازنده های اپل توسط دو کمپانی Samsung  و TSMC  تولید می شد و اپل طراحی آن را بر عهده داشت اما از این پس اوضاع فرق کرده است و تراشه های بعدی اپل فقط توسط شرکت TSMC  تولید می شود.
تراشه A9 فعلی دارای ۲ گیگابایت حافظه رم LPDDR4  می باشد این در حالیست که احتمالاتی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل در تراشه جدید خود میزان حافظه رم را به 3 گیگابایت افزایش داده است. پردازنده A9 دارای دو هسته با فرکانس کاری 1.84 گیگاهرتز می باشد در روزهای گذشته بنچمارکی در سایت Geekbench   قرارگرفت که نشان از پردازنده دوهسته ای با فرکانس 2.37 گیگاهرتز می داد البته پس از انتشار این بنچمارک جان پول موسس Primate Labs  این نتیجه را تقلبی اعلام کرد ؟!
امروز اولین تصاویر از تراشه جدید اپل منتشر شد که یک تراشه کوچک با نام A10 را نشان می دهد.

انتظار می رود که آیفون 7 در اواسط ماه آینده با نمایشگر 4.7 اینچی و آیفون 7 پلاس با نمایشگر 5.5 اینچی رونمایی شود. تا کنون در این خصوص شایعاتی منتشر شده است که عبارت اند از حذف جک 3.5 میلیمتری هدفون - جابجایی نوارهای پلاستیکی آنتن نسبت به آیفون های گذشته -  وجود دکمه Home خازنی -  استفاده از دوربینی با لنز بزرگتر در آیفون 7 و وجود یک دوربین دوگانه در عقب آيفون 7 پلاس. البته هیچ یک از این تغییرات قطعی نیستند و برای دانستن واقعیت باید تا زمان رونمایی رسمی این گوشی صبر کنیم. در ادامه با بخش اخبار اپل لند همراه باشید.

 

منبع: Phonearena