• اطلاعیه بسته شدن اپل آیدی های کارتی
     

اگر از کاربران محصولات اپل باشید قطعا تا بحال اسم اپل آیدی را شنیده اید این آیدی در واقع شناسه کاربری برای استفاده کنندگان از محصولات شرکت اپل می باشد و برای استفاده از تمامی امکانات این محصولات، به اپل آیدی نیازمند هستید این آیدی به دو صورت ساخته می شوند: 1-  کارت های فیزیکی 2-  با ایمیل شخصی کاربر  اما چند روزی است که آیدی های کارتی با مشکل مواجه شده اند و صدمات جبران ناپذیری را ایجاد می کنند. در ادامه به توضیح این اتفاقات می پردازیم با اپل لند همراه باشید.

همانطور که می دانید اپل آیدی یک شناسه کاربری بسیار مهم و ضروری برای دارندگان محصولات اپل است. بصورت کلی ساختن اپل آیدی کار دشواری نیست و کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای بابت ساخت آن دریافت نمی شود اما با توجه به محدودیت هایی که برای کشورمان بوجود آمده ( از جمله تحریم کشور ایران، عدم پشتیبانی از کاربران ایرانی و عدم امکان پرداخت های بین المللی برای کاربران ایران ) ممکن است در ساخت آیدی به مشکل برخورید.  به همین علت نیاز دارید که اپل آیدی را خریداری کنید و ماجرا از همین جا شروع می شود.
همانطور که اشاره شد اپل آیدی در ایران به دو صورت عرضه می شود 1- کارت های فیزیکی و 2- با ایمیل شخصی کاربر نحوه ی ساخت و اعتبار این دو کاملا متفاوت است. 

 اپل آیدی های فیزیکی
     کارت هایی هستند که دارای یک آدرس ایمیل مجازی ( اپل آیدی ) و پسورد ( رمز اپل آیدی ) هستند و در بعضی ازاین کارت ها سوالات امنیتی در نظر گرفته شده است. 
     اپل آیدی های شخصی 
     این نوع از اپل آیدی ها از لحاظ اعتبار و زمان کارکرد تضمین شده هستند و با آدرس ایمیل شخصی کاربر ساخته می شوند و خبری از ایمیل مجازی نیست در این مدل از آیدی ها تمامی مسائل امنیتی در نظر گرفته می شود و همه ی  سوالات امنیتی، پسورد آیدی و تاریخ تولد در اختیار کاربر قرارمی گیرد.  دقیقا تفاوت این دو در اینجاست که در آیدی های به اصطلاح کارتی تمامی اطلاعات بصورت مجازی ثبت می شود و با توجه به الگوریتم های خاص اپل در پیداکردن آیدی های تقلبی (Fake) دیر یا زود دستگاه شما ردیابی و قفل می شود که صدمات جبران ناپذیری را متحمل می شوید.

آیا اپل آیدی های کارتی از رده خارج شده اند ؟

طی اخباری که در چند روز گذشته به کارشناسان مجموعه اپل لند رسیده است اپل آیدی های کارتی و غیر معتبر مورد هدف اپل قرارگرفته اند و اپل به جدیت در حال پیگیری بیش از پیش این موضوع است. چند روزیست، مشتریانی با گوشی های قفل شده مراجعه می کنند و اکثرا کارت های اپل آیدی ای در دستانشان دارند که از طرف اپل شناسایی شده اند و آیدی آنها فاقد اعتبار است در چنین حالتی دستگاه شما کاملا از بین می رود و اطلاعات شما نیز قابل بازیابی نیست و راهی جز فراموش کردن گوشی و اطلاعات خود را ندارید. پیشنهاد کارشناسان مجموعه اپل لند به شما عزیزان این است که حتی المقدور از اپل آیدی های کارتی استفاده نکنید و یا اگر در حال حاضر این مدل اپل آیدی را در اختیار دارید و بر روی دستگاه شما تنظیم شده است می توانید برای جلوگیری از قفل شدن دستگاه خود از منوی Settings ، زیر منوی Icloud و گزینه Find My Iphone نسبت به خاموش کردن این گزینه اقدام کنید تا شما نیز با این مشکل مواجه نشوید.

بصورت کلی این اتفاق برای همه اپل آیدی های کارتی نمی افتد ولی با توجه به زیاد شدن مشتریانی که دستگاهشان قفل شده و جدیت اپل برای مقابله با اپل آیدی های تقلبی، بهتر است اقداماتی که در بالا ذکرشد را انجام دهید.همچنین هرچه سریع تر نسبت به تهیه اپل آیدی معتبر(با ایمیل شخصی) اقدام نمایید. جهت ساخت اپل آیدی معتبر می توانید از طریق فروشگاه اپل لند و یا تماس با شماره 021-66757375 داخلی ۳  اقدام نمایید.

با بخش News اپل لند همراه باشید.