با توجه به افزایش روزافزون استفاده از گوشی های هوشمند میزان مصرف باتری و عمر باتری در این گوشی ها، در حال حاضر مهم ترین درگیری کاربران و کارشناسان می باشد. اپل پس از معرفی آیفون جدید از پردازنده جدید با مصرف کمتر رونمایی کرد این پردازنده مصرف کمتری نسبت به نسل گذشته دارد و در نتیجه باتری این دستگاه طول عمر بیشتری دارد. مجهز شدن آیفون 7 به پردازنده A10 Fusion و البته حضور تکنولوژی های تازه، این گوشی را با افزایش دو ساعته عمر باتری روبرو ساخته است. با این حال هنوز هم کاربران به میزان شارژ بیشتری نیاز دارند. اپل برای افزایش طول عمر باتری و میزان شارژ آن از نسخه iOS 9 به بعد امکان نرم افزاری جدید را اضافه کرده است که این بروزرسانی نرم افزاری باعث افزایش میزان نگه داری باتری آیفون شما می شود. در ادامه با اپل لند همراه باشید...

این ویژگی از نسخه 9 سیستم عامل iOS اضافه شده است و همچنین از آیفون5s و بالاتر پشتیبانی خواهد شد.ویژگی نامبرده Facedown detection نام دارد، عملکرد این ویژگی به این صورت است که زمانی که شما آیفون خود را به سمت صفحه نمایش بر روی میز قرارمی دهید، دستوری مبنی بر بیکار بودن گوشی به سیستم عامل ارسال می شود و این دستور باعث می شود که تمامی فعالیت های غیر ضروری گوشی متوقف می شود. قراردادن برعکس آیفون باعث می شود تمامی برنامه ها و نوتیفیکیشن ها بسته شود و این مسئله باعث می شود دوام شارژ باتری آیفون شما بیشتر شود و افزایش چشمگیری داشته باشد. همچنین نوتیفیکیشن ها بیشترین مصرف باتری را دارند که این کار باعث غیرفعال شدن این اعلان ها می شود و شارژ آیفون شما بیهوده مصرف نمی شود. 

برای فعال کردن این گزینه می توانید از طریق منوی تنظیمات دستگاه  Setting، زیر منوی Privacy وارد بخش Motion&Fitness شوید و گزینه Fitness Tracking را فعال کنید. پس از فعال سازی اگر آیفون خود را به صورت برعکس بر روی میز بگذارید میزان مصرف باتری به طرز چشمگیری کاهش می یابد. امیدواریم از این آموزش بهره کافی برده باشید با بخش اخبار اپل لند همراه باشید.