محصولات اپل همیشه در هوشمندی و خلاقیت در طراحی زبان زد هستند و همه ما آن ها را تحسین می کنیم. درخشش این محصولات و ارائه بهترین ها به مشتریان و کاربران است که سبب شده همواره محصولات اپل در زمره بهترین ها قرار داشته باشند. برای نمونه طراحان اپل می دانند که برای اغلب کاربران امکان اسکرین شات گرفتن از صفحه نمایش وسیله خود در چه مواقعی ضروری است و بنابراین آنها گزینه ها و راه های زیادی برای انجام این کار در سیستم عامل مک فراهم کرده اند که در ادامه این آموزش به معرفی این روش ها می پردازیم با اپل لند همراه باشید...

در این آموزش ما تمام روش هایی که توسط آن می توانید از صفحه نمایش رایانه های مک خود اسکرین شات بگیرید را برای شما جمع آوری نموده ایم تا از این پس بتوانید به راحتی و بدون نیاز به نصب برنامه از صفحه نمایش عکس برداری نمایید.

روش اول: کلید های ترکیبی Command+Shift+3، فشار دادن همزمان این سه کلید روی کیبرد سبب گرفتن اسکرین شات از کل صفحه نمایش و سپس ذخیره آن بر روی دسکتاپ به عنوان یک تصویر با فرمت PNG می شود.

روش دوم: کلید های ترکیبی Command+Shift+4، با استفاده از این روش می توانید تصویر اسکرین شات را از یک منطقه خاص بر روی صفحه نمایش بگیرید. به این صورت که پس از فشردن همزمان این کلیدها نشانگر ماوس به این شکل  تغییر می کند و پس از تغییر نشانگر، ماوس را بر روی منطقه مورد نظر بکشید تا این قسمت به شکل عکس ذخیره شود. 

روش سوم: کلید های ترکیبی Command+Control+Shift+3، با استفاده از این روش می توانید یک اسکرین شات از کل صفحه نمایش تهیه کنید وآنرا در حافظه کلیپ بورد به عنوان یک تصویر PNG داشته باشید تا هر کجا که تصویر را لازم دارید به سرعت از کلیپ بورد بازخوانی یا Paste کنید.

روش چهارم: کلید های ترکیبی Command+Shift+4+Space، این دستور را می توان در صورتی مورد استفاده قرارداد که شما نیاز به اسکرین شات از یک پنجره خاص را داشته باشید. کافیست این چهار کلید را با هم فشار داده و بر روی پنجره مورد نظرتان کلیک کنید به این ترتیب از پنجره ای که بر روی آن کلیک می کنید یک فایل عکس ذخیره می شود.

در این آموزش تمامی روش هایی که می توانید به راحتی از صفحه نمایش اسکرین شات تهیه کنید را معرفی کردیم امیدواریم از این آموزش بهره کافی را برده باشید. با بخش اخبار اپل لند همراه باشید.