براساس اطلاعات منتشر شده کمپانی اپل قصد دارد فناوری واقعیت افزوده را به دوربین آیفون اضافه کند. اخبار ارائه شده نشان از این دارد که کوپرتینویی ها قصد دارند تا در مدت زمان کمی واقعیت مجازی را در قالب یک محصول تجاری در اختیار کاربران قراردهند. واقعیت افزوده را باید یکی از حوزه های فناوری دانست که در سال های اخیر، نظر بسیاری از کمپانی های پیشرفته در حوزه فناوری را به خود جلب کرده است. با استفاده از واقعیت افزوده می توان اشیای مجازی را در دنیای واقعی به نمایش گذاشت. برای مثال: با استفاده از عینک هوشمند واقعیت افزوده، می توان در زمان راه رفتن در خیابان روی عینک اطلاعاتی همچون مسیر انتخابی، کوپن تخفیف برای نزدیک ترین فروشگاه و یا شخصیت بازی های ویدئویی را به هنگام اجرای آن در محیط واقعی مشاهده کرد. در ادامه با اپل لند همراه باشید...

به نظر می رسد هدف نهایی اپل توسعه ی عینک هوشمند واقعیت افزوده ای است که سایر کمپانی ها نظیر گوگل، مایکروسافت، فیس بوک و اسنپ چت تاکنون در پی عرضه ی آن به بازار هستند. البته باید به این نکته اشاره کرد که در آینده ی نزدیک، واقعیت افزوده روی گوشی های هوشمند با استقبال کاربران روبرو خواهد شد که مصداق بارز این موفقیت را باید بازی پوکمون گو را خواند که با استقبال تحسین برانگیزی رو برو شد.
بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط منابع نزدیک، اپل به دنبال آن است که با افزودن فناوری واقعیت افزوده به دوربین آیفون، این قابلیت را در اختیار کاربرانش قرار دهد تا با استفاده از دوربین آیفون اشیای اطراف خود را شناسایی کنند. این قابلیت را می توان به معنای ایجاد پایگاه داده ای از اشیاء سه بعدی دانست. همچنین یکی دیگر از ویژگی هایی که ترکیب این فناوری با دوربین آیفون می تواند در اختیار کاربران قراردهد، امکان شناسایی و ایجاد تغییر در چهره ی کاربران است. اپل در سال 2015 پس از تصاحب کمپانی FaceShift که فناوری تشخیص و شناسایی چهره را در اختیار داشت، قابلیت تشخیص چهره را به برنامه Photos در آخرین نسخه ios اضافه کرده است.
اپل در سال های اخیر چندین کمپانی فعال در زمینه ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را تصاحب کرده است. از جمله این شرکت ها می توان به Metaio و Flyby Media اشاره کرد که به ترتیب در فوریه سال 2014 و ژانویه 2016 توسط اپل خریداری شدند. متخصصان هر دو کمپانی مذکور در حال حاضر زیر نظر اپل مشغول به کار هستند. بر اساس اطلاعات منتشر شده اپل در نظر دارد تا پس از عرضه ی این ویژگی در قالب دوربین آیفون، SDK این فناوری را نیز در اختیار برنامه نویسانش قراردهد تا این فناوری را بیش از پیش بهبود ببخشد و مورد استفاده قراردهد. در صورت به حقیقت پیوستن این اطلاعات، اپل را باید رقیبی برای کمپانی هایی چون Vuforia و Blippar دانست که این دو شرکت از پیش رفته ترین شرکت ها در خصوص فناوری واقعیت افزوده هستند. همچنین شنیده ها حاکی از آن است که اپل برای تولید و عرضه ی یک دوربین واقعیت مجازی در سال 2018 برنامه ریزی کرده است.  با بخش اخبار اپل لند همراه باشید.
 

منبع: businessinsider