watchOS
   
   حس خوبِ یک ساعت جدید      

همانطور که می دانید در کنفرانس سالانه WWDC تغییرات نرم افزاری شرکت اپل معرفی می شوندکه در مراسم امسال هم به همین صورت بود و در ابتدای این مراسم kevin lynch  مدیر اجرایی اپل به توضیح سیستم عامل جدید ساعت هوشمند پرداخت و به طور رسمی WatchOS3 را معرفی کرد . این سیستم عامل جدید شامل تغییرات و بهینه سازی های مختلفی می باشد یکی از مهم ترین تغییرات در WatchOS3  افزایش سرعت بارگزاری برنامه می باشد به گفته ی اپل در سیستم عامل جدید برنامه باید بدون وقفه اجرا شوند و هیچ مکثی در اجرای آنها مشاهده نمی شود.

 

 

Faster access to

your favorite apps

دسترسی سریع به برنامه های موردعلاقه

در WatchOS3 دکمه کناری اپل واچ عملکرد جدیدی خواهد داشت به 
این صورت که با فشردن آن، صفحه Dock نمایش داده می شود در واقع
این Dock برنامه هایی که بیشتر استفاده کرده اید را لیست می کند.
و دسترسی به برنامه های مورد علاقه و پرمصرف را آسان تر کرده است.
همچنین این داک سرعت بارگزاری برنامه های مورد استفاده را دو چندان
کرده است و بدون هیچ وقفه ای می توانید برنامه ها را اجرا کنید. 

 

Activity Sharing

Share with friends and family

 اطلاعات ورزشی خود را به اشتراک بگذارید.

                              

 

همانطور که می دانید در اپل واچ برنامه ای تخصصی در خصوص ورزش و تناسب اندام کاربر بنام Activity وجود دارد این برنامه در ورژن جدید سیستم عامل اپل واچ دچار تغییرات جالبی شده است Activity Sharing قابلیت جدیدی است که به شما امکان اشتراک گذاری وضعیت تمرین، زمان تمرین، میزان کالری مصرفی و .... را به شما می دهد به وسیله این قابلیت می توانید اطلاعات را با دوستان و مربی خود به اشتراک بگذارید و بصورت متقابل از وضعیت تمرین آشنایان خود مطلع شوید. Activity Sharing به سرعت شما را از نتایج تمرینی دوستانتان مطلع می سازد بصورتی که زمان پایان تمرین، میزان کالری مصرفی و مقدار مسافت طی شده را اعلام می کند همچنین از طربق قابلیت دیجیتال تاچ ( Digital Touch ) نیز می توانید ضربان قلب خود را به اشتراک بگذارید.

 

Say Hello to

Control Center

کنترل سنتر 

یکی دیگر از تغییرات در WatchOS3 وجود کنترل سنتر می باشد حالا کنترل سنتر محبوب آیفون در اپل واچ هم قابل دسترس است و از این پس همان کنترل سنتر محبوب آیفون و آیپد در اپل واچ نیز حضور دارد توسط کنترل سنتر می توانید به یک سری امکانات ضروری مانند میزان درصد شارژ، Silent ، Ping iPhone و .... به سرعت دسترسی داشته باشید.

 

Write with your Finger

By Scribble      

یکی دیگر از تغییرات WatchOS3 در بخش ارسال پیام اعمال شده است به این صورت که قابلیت Scribble در این بخش به کمک شما می آید و از این پس می توانید یک پیام متنی را با انگشتان خود بنویسید و ارسال کنید همچنین یک کیبورد هم به بخش پیام اضافه شده است که می توانید از آن برای نوشتن پیام کمک بگیرید.

 

در WatchOS3 ویژگی جدیدی بنام S.O.S. اضافه شده است
که به شما امکان برقراری ارتباط با سرویس های خدمات اضطراری را می دهد.
به صورتی که با فشردن دکمه power اپل واچ پس از به نمایش درآمدن
صفحه خاموش شدن دستگاه گزینه جدیدی بنام S.O.S. اضافه شده است
که لیستی از خدمات اضطراری را در اختیار کاربر می گذارد و براحتی می توانید
با این سرویس ها ارتباط برقرار کنید.

 

 
Relax your body
نرم افزار Breath نگران سلامتی شماست این قابلیت در طول روز
به شما نفس کشیدن را یادآوری می کند بصورتی که با الگوریتم های خاص و دقیقی
میزان تنفس و ضربان قلب شما را اندازی گیری می کند همانطور که می دانید
تنفس درست, گردش خون شما را تنظیم می کند و این نرم افزار با یاد آوری
تنفس و استراحت در طول روز آرامش را به شما هدیه می دهد.

 
 
New Watch Face 

 

و آخرین بروزرسانی که در سیستم عامل جدید اپل واچ اعمال شده است, اضافه شدن WatchFace های جدید است که زیبایی ساعت هوشمند شما را دوچندان می کند همچنین برخی از این واچ فیس ها تمرکز زیادی روی فعالیت ورزشی و روزانه شما دارد که به صورت وداوم اطلاعات ورزشی و تناسب اندام شما را روی صفحه ساعت نمایش می دهد.
Watch OS3  ابتدا برای توسعه دهندگان (Developer) عرضه می شود و از اواخر سال میلادی جاری به همراه IOS 10  و  MacOS Siera  برای عموم عرضه می شود.